Trasa do Chorvatska

Výběr jazyka

Chorvatsko ubytováníChorvatsko apartmányO Chorvatsku :: Doprava : Trasa do Chorvatska

Výpočet nákladů na cestu a optimální trasy do Chorvatska

Routeplanner - plán cesty a výpočet nákladů

CZ route planner od Mapy.cz
route planner Via Michelin (anglicky)

Doporučené trasy do Chorvatska

do ISTRIE - letoviska UMAG, POREČ, ROVINJ, PULA, MEDULIN, RABAC...
1. Vídeň-Graz-Maribor a dále: A:Ljubljana-Postojna-Koper a dále do letovisek nebo B:Zagreb-Rijeka-tunel Učka a dále do letovisek.
2. Vídeň-Klagernfurt-průsmyk Loibl-Ljubljana-Postojna-Koper a dále do letovisek
3. Vídeň-Klagernfurt-Villach-tunel Karavanky-Ljubljana-Postojna a dále do letovisek

na KVARNERSKOU RIVIERU - ostrovy KRK a PAG - do letovisek NOVI VINODOLSKI, CRIKVENICA, NJIVICE, MALINSKÁ, KRK, PUNAT, BAŠKA, ostrov PAG-NOVALJA ...
1. Vídeň-Graz-Maribor-Ljubljana-Postojna-Rijeka, dále směr Split. Na ostrov Krk se odbočuje v městečku Kraljevica 30 km jižně od Rijeky. Přejezd mostem pevnina-Krk (poplatek jen při cestě tam EUR 3,20). Trajekt na ostrov PAG je 100 km jižně od Rijeky v místě PRIZNA (automobil EUR 9, dospělý EUR 1,5,-). Na Pag je možná doprava i mostem ve směru od Zadaru.
2. Vídeň-Maribor-Zagreb-Karlovac, před Rijekou dálničním výjezdem "ostrov KRK" a dle směrovek do letovisek Novi Vinodolski, Crikvenica a k mostu na ostrov KRK (poplatek za most jen při cestě tam EUR 3,20)

do SEVERNÍ DALMÁCIE - letoviska Pag - NOVALJA, ZATON, PETRČANE, ZADAR, ZELENA PUNTA (kombinovaná doprava bus/loď) ...
FILIP JAKOV, BIOGRAD, PAKOŠTANE, VODICE, ŠIBENIK, PRIMOŠTEN, TROGIR 1. Vídeň-Maribor-Zagreb-Karlovac-Zadar, z dálnice Zagreb-Split jsou označené výjezdy do letovisek podél pobřeží
Do Novalje na Pagu mostem vedoucím z pevniny 20 km před Zadarem (Posedarje) na ostrov Pag. Most je bez poplatku.

do JIŽNÍ DALMÁCIE - poloostrov PELJEŠAC a ostrovy BRAČ, HVAR, KORČULA do letovisek STARI GRAD, SUPETAR, BAŠKA VODA, MAKARSKÁ, TUČEPI, ŽIVOGOŠČE, PODGORA, DRVENIK, GRADAC, OREBIČ a (DUBROVNÍK pouze vlastní dopravou)
1. Vídeň-Maribor-Zagreb-Karlovac-Zadar-Šibenik-Split, dále podél pobřeží do letovisek. (Tato trasa vede po dálnici Zagreb-Split)
2. Druhá varianta je Vídeň-Maribor-Zagreb-Karlovac-Slunj-Plitvice-Gračac-Knin-Sinj-Cista Provo-Šestanovac a výjezd na pobřežní magistrálu u Brely. (Touto cestou se vyhnete dálnici.)

Pokaždé dojedete do Záhřebu, a zde se můžete rozhodnout, zda pojedete po nové, krásné a drahé dálnici až do Splitu, nebo pojedete po tzv. „staré cestě“ (v Karlovaci, asi 30 km za Záhřebem, sjedete z dálnice a pokračujete po velmi dobré silnici směr Slunj, Plitvička jezera, Gračac, Knin, Split – asi 350 km).
Také můžete jet přes Bosnu a Hercegovinu: ze Záhřebu jedete po dálnici směr Bělehrad, asi po 130 km odbočíte na Banja Luka, Jajce, Bugojno, Kupres, Livno, Čista Provo, Makarska. Cesta je dobrá a rychlá. Výhodou je malý provoz i v hlavní sezóně a také nižší ceny v Bosně. Nevýhodou je průjezd přes dva hraniční přechody navíc.
Ceny pohonných hmot jsou v Rakousku, Slovinsku, Bosně i Chorvatsku přibližně stejné jako u nás (1 litr stojí přibližně 1 €). Síť benzínových stanic je poměrně hustá ve všech zemích, kudy projíždíte. Ve Slovinsku a Chorvatsku prodávají u všech benzínových pump pohonné hmoty za stejnou cenu. Ve Slovinsku jsou v noci všechny benzínové pumpy (s výjimkou Mariboru) zavřené.
Známku na rakouské dálnice (10ti denní) koupíte u nás u benzínových pump asi za 270 Kč. V Rakousku tato známka stojí 7,6 €. Při delším pobytu je výhodnější koupit dvě 10ti denní známky než jednu dvouměsíční!
Průjezd krátkým úsekem Slovinské dálnice platíte v turniketu (asi 1 €), dále platíte v Chorvatsku úsek Krapina (hranice Chorvatska ) – Záhřeb. Tento úsek je dlouhý asi 30 km, průjezd stojí 11 KN (1 KN = 4 Kč). Při nájezdu na dálnici si vyzvednete lístek, zaplatíte při sjezdu na dálniční obchvat v Záhřebu. Pozor: při zpáteční cestě tento úsek platíte při nájezdu (dostanete potvrzení + lístek). Lístek musíte odevzdat při sjezdu v Krapině, jinak platíte znovu.
Ze Záhřebu pokud pokračujete dále na Split tak si v turniketu vyzvednete lístek. Pokud jedete po staré cestě, musíte v Karlovaci sjet z dálnice - platíte 16 KN, pokud jedete po nové dálnici do Splitu, platíte 157 KN. Nedoporučujeme kombinovat dálnici se starou cestou. Např. pokud si chcete prohlédnout Plitvička jezera, nenajíždějte na dálnici, ale pokračujte po staré cestě až do Splitu.