Chorvatsko UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU Chorvatsko apartmány v Chorvatsku Chorvátsko Croatia accommodation vacation in Croatia Kroatien Unterkunft Urlaub in Kroatien Croazia alloggio vacanze in Croazia alloggi Chorwacja wczasy nad morzem Apartman Horvátországi nyaralás Apartmaji Hrvaška Хорватия Отдых Apartmani Hrvatska smještaj Kroatië Appartementen Croatie hébergement Kroatien Ferienwohnungen Croatia apartments

Potápění v Chorvatsku Medvidina jeskyně

Potápění Medvidina jeskyněChorvatsko potápění

Chorvatsko bez provize
Chorvatsko potápění


Potápění v Chorvatsku: Medvidina jeskyně

  • potápění Medvidina jeskyně
  • potápění Medvidina jeskyně

Zajímavosti: jeskyně, oblázková pláž, stěna


Medvidina špilja (jeskyně) je největší jeskyní ostrovu Biševo. Její vysoké stěny, které bičuje mořský příboj, uvidíte již z mysu Biskup směrem k zálivu Baluni. Jeskyně vyrůstá do délky 17 metrů a její vchod má zhruba 5 až 6 metrů na šířku.


Pohodlně se zde dostanete i s menší lodí nebo nafukovacím člunem. Ideální doba pro návštěvu je mezi 11 a 12 hodinou, kdy jí prostupuje nejvíce světla. Délka jeskyně činí neuvěřitelných 160 metrů. Po zhruba 50 metrech se její útroby ovšem začínají zužovat a točit na pravou stranu, kde vás zastaví masivní skála, jež blokuje další prostup. Jedinou možností je nasazení dýchacích masek a ponoření se do modravých hlubin.


Po chvilce se dostanete na menší oblázkovou pláž se vzduchovou kapsou. Dále se zde nachází hladká skalní stěna obrostlá různorodými houbami. Vydáte-li se směrem na východ, dostanete se z jeskyně ven. V případě zvolení severozápadního směru se vynoříte až v zátoce Trešjavac, jejíž hloubka dosahuje úctyhodných 28 metrů.

místo na potápění v Chorvatsku
Hodnoceni lokality
kvalita moře viditelnost moře čistota moře kvalita potápění možnost potápění
hodnocení potápění v Chorvatsku
Lokace
Nejbližší základna ostrov Biševo, dostupný z Visu
Oblast Jižní Dalmácie

Ukaž na mapě

Maximální hloubka
28 m
viditelnost moře
Viditelnost
moře potápění viditelnost
schopnost potapěče
Schopnosti
potapěč
ryby v Chorvatsku
Fauna a Flóra
ryby ryba moře v Chorvatsku
dostupnost potápění
Dostupnost

lodí

Ubytování v okoli
Ubytování Medvidina jeskyně Apartmány Medvidina jeskyně Dovolená Medvidina jeskyně Ubytování v Chorvatsku


zpět na mapu