CHORVATSKO 2020 na Ubytování v Chorvatsku .cz
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/forumcz/

Jak koupit nemovitost v Chorvatsku
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/forumcz/viewtopic.php?f=14&t=17
Stránka 1 z 1

Autor:  Admin [ sob 20 led, 2007 14:10 ]
Předmět příspěvku:  Jak koupit nemovitost v Chorvatsku

V současné době nemůžeme kupit v Chorvatsku nemovitost bez omezení. Je to dáno tím, že ani naše republika Chorvatům neumožňuje přímý nákup nemovitosti. K výběru se nabízejí čtyři možnosti:

1. Koupit nemovitost na jméno chorvatských přátel, příp. si tam najít hezkou nevěstu či ženicha

2. Dlouhodobý pronájem na 99 let s předkupním právem.
V tomto případě počítejte s tím, že budete, místo majitele, platit daň z příjmu nemovitosti (cca 27%).

3. Požádat o souhlas s koupí nemovitosti chorvatské Ministerstvo zahraničních věcí, které jej vydává na doporučení Ministerstva spravedlnosti.
Koupě nemovitosti na fyzickou osobu je spojená s procedurou žádosti o souhlas ke koupi nemovitosti na Ministerstvu zahraničních věcí a Ministerstvu spravedlnosti. Tato procedura trvá od šesti měsíců do 2 let, v katastru nemovitostí zatím zůstává zapsaný původní majitel a nový majitel je předzapsán s doložkou, že čeká na schválení příslušného ministerstva. Mezitím už nemovitost užívá, platí energie, odvoz odpadu atd., samozřejmě po zaplacení plné kupní ceny nemovitosti. Pokud schválení příslušných ministerstev nedostane, může požádat znovu prostřednictvím manžela, manželky nebo jiné blízké osoby, nebo si může nemovitost pronajmout na dobu 99 let, nebo může nemovitost prodat a to za cenu jakou si sám určí, nebo může založit společnost a nemovitost koupit na tuto společnost . Výhodou tohoto způsobu nabytí nemovitosti je, že daň z převodu nemovitosti platí až po obdržení schválení příslušných ministerstev a nižší cena. Celá procedura včetně vyhotovení předkupní smlouvy stojí cca 1500,- Eur. Nevýhodou pak je skutečnost, že skutečným majitelem se nestává fyzická osoba ihned po zaplacení plné kupní ceny nemovitosti.

4. Založit si v Chorvatsku obchodní společnost, která je Vámi plně vlastněna a kontrolována a jejím prostřednictvím, nemovitost koupit. Minimální základní jmění "s.r.o." činí 20 000 Kun. Společnost Vám založí každý komerční právník. Celý proces přitom trvá přibližně jeden až dva měsíce.
Společnost pak nevykazuje žádnou činnost a je ve stavu klidu. Cena je asi 5 000,- Eur, z čehož je cca polovina základní kapitál firmy, který lze z účtu odčerpat. Jednou za rok je potřeba podat nulové daňové přiznání.
Výhodou koupě nemovitosti tímto způsobem je, že se stáváte majitelem nemovitosti okamžitě, můžete mít na území Chorvatska trvalý pobyt a užívat tak výhody s tím spojené.Nevýhodou je cena vyšší o náklady spojené se založením s.r.o.

Procedura koupě nemovitosti
První smlouvou, kterou podepisujete, je předkupní smlouva, obdoba naší smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Při jejím podpisu je třeba zaplatit zálohu, jež činí podle zákona 10% z ceny nemovitosti. Její výše však může být na základě dohody mezi prodávajícím a kupujícím upravena. Pokud bez vážných důvodů odstoupí od této smlouvy kupující, záloha mu propadá. Pokud od smlouvy odstoupí prodávající, je povinen vrátit kupujícímu dvojnásobek částky, kterou kupující složil. V druhé fázi dochází k podpisu kupní smlouvy před notářem nebo právníkem, doplácí se plná výše ceny a tímto okamžikem přechází podle chorvatského zákona i vlastnictví nemovitosti z prodávajícího na kupujícího a předávají se i klíče od nemovitosti. Doporučujeme se vždy nechat zastupovat místním právníkem.

Autor:  david-ktm [ čtv 16 dub, 2009 22:54 ]
Předmět příspěvku:  Chtěl bych koupit bungalovy v Chorvatsku

Ahoj nemáš, nebo nemáte nějakou zkušenost?? Chtěl bych koupit bungalovy v Chorvatsku jestli do toho jít?? Díky za info?? :?: :?:

Autor:  Admin [ pát 17 dub, 2009 08:45 ]
Předmět příspěvku: 

no není v tom žádný problém, stále je ale potřeba buď to koupit na místního nebo si tam založit společnost

Autor:  davidslegr [ pát 28 srp, 2009 13:52 ]
Předmět příspěvku: 

jak je to prosím tě když bych chtěl koupit v Chorvatsku karavan od majitele, kterým je Čech? Karavan stojí v kempu kde se platí kempu nájem. děkuji

Autor:  Admin [ pát 28 srp, 2009 20:48 ]
Předmět příspěvku: 

update co se týká nemovitostí - před pár měsíci vyšel nový zákon, takže už není potřeba zakládat společnosti ale lze už koupit nemovitost přímo

pokud je majitelem karavanu Čech, tak tam není co řešit normální smlouva o koupi mezi vámi dvěma a v kempu pak prostě jen zaplatíte za karavan vy

Autor:  Návštěvník [ čtv 03 zář, 2009 07:27 ]
Předmět příspěvku: 

Objevil se problém u karavanů jsou postavené dřevěné pregoly, které zakrývají i celý karavan a vypadá to moc pěkně, ale bohužel se mi donesla zpráva, že chorvati chtějí toto v kempu do dvou let zbourat a povolí pouze tropika. Navíte prosím někdo jak to je v těchto kempech? Je to omezeno pouze na tropika?

Autor:  Návštěvník [ pát 26 úno, 2010 11:24 ]
Předmět příspěvku:  karavan

to je spatná zpráva, mám tam také karavan s drevenou predsíní, odkud tu zprávu más?

Autor:  Návštěvník [ úte 22 kvě, 2012 22:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak koupit nemovitost v Chorvatsku

V Chorvatsku se to již nevyplatí kupovat nemovitosti. Řekl bych, že už nám tak trochu ujel vlak. Ta nejlepší doba byla tak před 5ti lety. Nyní jsou ceny mnohem výše. A při srovnání cen nemovitostí na pobřeží se dostaneme na uroveň západní evropy ale zase tam není tak příjemné klima, že?

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/