Chorvatsko UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU Dubrovnik Chorvatsko ubytování Chorvatsko dovolená Chorvátsko ubytovanie dovolenka v Chorvátsku Croatia accommodation vacation in Croatia Kroatien Unterkunft Urlaub in Kroatien Croazia alloggio vacanze in Croazia alloggi Chorwacja wakacje Horvátország szállás Apartmaji Hrvaška Хорватия Отдых Apartmani Hrvatska smještaj Kroatië Appartementen Croatie hébergement Kroatien Ferienwohnungen Croatia apartments

Dubrovnik Chorvatsko

Chorvatsko ubytováníChorvatsko apartmány

Chorvatsko bez provize
Dubrovnik ChorvatskoDUBROVNIK Chorvatsko

mapa regionu
Město s jedinečnou politickou a kulturní historií, světoznámými památkami a krásami, jedno z nejnavštěvovanějších měst Středozemí, přístav a turistické centrum jižního Chorvatska – to je Dubrovník.

Historie
Město bylo založeno v první polovině 7. století. Nejprve připadlo Byzantské říši a v 13. a 14. století pak Benátkám, aby se pak podpisem Zadarského příměří ve 14. století stalo součástí Uhersko-Chorvatského království zachovávajíc si absolutní autonomii. Ve městě v té době vládne aristokracie a v jeho čele stojí kníže volený vždy na měsíc. Od tohoto okamžiku se pak také datuje největší vzestup Dubrovníku jakožto slobodného státu. Z města se stává nejdůležitější hospodářské středisko na východním Jadranu, buduje obchodní i válečné loďstvo a udržuje diplomatické vztahy s mnoha zeměmi. Dubrovnik je velmi pokrokový a již ve 14. stoleti zde vzniká domov důchodců. Svého vrcholu město dosahuje v 15. a 16. století, tento je ale zastaven krizí středozemské námořní plavby a katastrofálním zemětřesením z roku 1667, které vede k hospodářskému úpadku. V tomto stavu pak město zůstává do Napoleonských válek, kdy je město zabráno Francouzi a následně je zrušena republika. V roce 1815 pak Dubrovnik připadl Rakousku. V současnosti náleží k Chorvatsku.

Památky
Stará část Dubrovníku je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Město je známé svými hradbami, které místy dosahují výšky 25m a šířky 6m, přičemž jsou dlouhé několik kilometrů. Najdeme tu také množství obranných věží a pevností vytvářejících tak charakteristický vzhled města. Jeho stará část je živým obrazem města přelomu 17. a 18. století. Jeho střed je pak tvořen Stradem z něhož vybíhají malé uličky, kterými se můžete dostat k františkánskému klášteru či renesančnímu kostelu sv. Spasitele. Najdete tu množství nádherných památek vytvořených v průběhu mnoha staletí – chrám svatého Blažeje, Rolandův sloup, katedrálu Panny Marie a mnohé další. Mezi nejvýznamější dozajista patří palác Sponza, který byl centrem finančních aktivit a také Knížecí palác, který byl sídlem knížete a je označován za nejkrásnější stavbu Dubrovníku. V městě dále naleznete množství muzeí – Námořní muzeum, Dubrovnické muzeum, Etnografické muzeum ... a tudíž se o kulturní zážitek rozhodně nemusíte obávat.

Události
Největší události celého roku jsou tzv. Dubrovnické letní hry, které se konají od roku 1950 vždy v červenci a srpnu. Je to festival divadelních a hudebních představeni, který jistě stoji zato navštívit.

Dovolená
Tato část chorvatského pobřeží je dobře přístupná jak autem, tak také lodí či letecky. Můžete si zde vyzkoušet mnoho zajímavých aktivit – potápěním počínaje a vyhlídkovými lety konče. K ubytování je pak možné využít jeden z mnoha hotelů, ale také mnoho soukromých apartmánů a pokojů. Ke koupání pak jistě oceníte zdejší písečné i oblázkové pláže z nichž některé mají tzv. Modré vlajky – tedy evropské ocenění za čistotu a vybavenost.

Ubytování v Dubrovniku a okolí

Ubytování v celém Chorvatsku - apartmány a pokoje s přímými kontakty na majitele www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz

stáhněte si šetřič obrazovky s fotografiemi Dubrovniku

Oficiální stránky města Dubrovnik (anglicky) www.dubrovnik.hr

Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru. Copyright © 2024, Debant s.r.o. Email: info@ubytovanivchorvatsku.cz